ویژگی‌های موزاییک پشت بام

ویژگیهای موزاییک پشت بام چیست ؟

این موضوع بسیار مشخص است که برای فضاسازی به کفپوش های مقاومی نیاز داریم. می توان گفت در محیط های گوناگون، کفپوش های مقاوم با اهداف مختلفی مورد استقبال قرار میگیرند. باید اشاره کنیم یکی از فضاهایی که به کفپوش نیاز دارند، پشت بام ها هستند.

امروزه برای پوشش نواحی پشت بامی از موزاییک پلیمری استفاده می شود. به این دلیل که موزاییک پلیمری به نسبت سایر موزاییک ها از مقاومت بالایی برخوردار بوده و برای فضای پشت بام شرایط بهتری را به وجود می آورند. در فضاهای رطوبتی و محیط های بیرونی از موزاییک پلیمری استفاده می شود.

 

 

موزاییک پشت بام قطعا باید از ویژگی های متمایزی برخوردار باشد. موزاییک های  پلیمری در فضاهای پشت بام بسیار کارایی دارند. در اصل علاوه بر زیبایی، این موزاییک ها باید از قابلیت هایی چون جمع آوری آب، مقاومت، غیر قابل نفوذ بودن و … نیز برخوردار باشند. همچنین از موزاییک پلیمری می توان برای کفپوش حیاط، تراس، فضای باغ، محوطه ویلا و .. نیز استفاده کرد.

شاید مشاهده کرده باشید که در حال حاضر بیشتر اشخاص تمایل دارند نهایت استفاده را از فضای پشت بام خود ببرند، و جهت مقاصد شخصی فضای پشت بام را بهینه سازی کنند. جنس موزاییک پلیمری از پلاستیک های مقاوم بوده و می تواند نیازهای شما را در فضای بیرون تامین کند. موزاییک پلیمری نوعی کفپوش ضد آب است. ین نوع کفپوش ها اجازه عبور رطوبت را به فضای تحتانی نداده و در برابر عوامل محیطی مقاومت خوبی دارند.

لازم به ذکر است که فضای پشت بام، روزانه در معرض تغییرات دمایی بوده، از این رو موزاییک پشت بام باید در برابر نوسان های محیطی از مقاومت خوبی برخوردار باشد. در اصل اثرات این نوسان ها را موزاییک پلیمری به راحتی خنثی خواهد کرد.

موزاییک پلیمری پشت بام دارای استحکام خمشی بالایی است. در مصالح ساختمانی استحکام خمشی از اهمیت زیادی برخوردار است. در واقع این مصالح مقاوم می توانند عمر و مقاومت سازه را افزایش دهند.در ساختار موزاییک پلیمری پشت بام، استحکام سایشی وجود داشته و باعث می شود این موزاییک ها در برابر سایش مقاومت مناسبی از خود نشان دهند.