کفپوش بتنی پرسی

کفپوش بتنی پرسی

کفپوش بتنی پرسی از جمله کفپوش های با کیفیتی است که از دو سطح رویه و زیره می توانید ساخت آن را در نظر بگیرید.

لایه رویه از سنگدانه های ریز تشکیل می‌شود که می‌تواند در مقابل سایش با دوام و استقامت عالی ظاهر شود و سطح زیره بخاطر انتقال نیروی فشار به زمین ساخته می‌شود که در حالت عادی کفپوش های بتنی با دو روش ویبره پرسی تولید می‌شوند که در این مقاله هدف ما از کفپوش بتنی پرسی است.

این کفپوش بتنی به واسطه ترکیب ماسه، سیمان، آب و رنگ ساخته می شود و مورد استفاده قرار می گیرد.

تمامی ترکیبات استفاده شده به واسطه دستگاه پرس می تواند در کنار یک متریال عالی و همچنین کیفیت عالی دستگاه و شدت پرس  به ساختار کفپوش بتنی اشاره نماید.

شما با سه روش پرس خشک، پرس تر وپرس درجا می توانید به تولید هرکدام از انواع کفپوش های بتنی پرسی بپردازید، که البته مهارت و سابقه افراد در این اینکار خود موضوع مهمی است.

کفپوش بتنی پرسی

روش پرس خشک

چنانچه قصد داشته باشید به واسطه پرس خشک به ساخت کفپوش بتنی پرسی بپردازید بهتر است دو قسمت رویه و زیرین را در ابتدا مشخص کنید که با توجه به روش خشک شما باید لایه زیرین را داخل قالب ریخته و با پرس ۱۰ تن آن را بفشارید.

بعد از فشردن نوبت لایه روه است که ریخته شود و سپس با همان پرس ۱۰ تن دوباره عملیات فشردن را انجام دهید. اینگونه است که قطعه شما به راحتی شکل اولیه خود را می گیرد و شما می توانید برای بارگیری اقدام کنید. شما به راحتی با این روش می توانید تعداد بالایی را به راحتی تولید و روانه بازار کنید.

به خاطر محدودیت وجود آب و یکپارچگی سطح رویه مقاومت کمتری را شما در روش خشک باید در نظر بگیرید.  اما اگر به دنبال مقرون به صرفه بودن روش هستید، این روش صد در صد روش مقرون به صرفه ای است؛ چرا که هیچ دلیلی ندارد که شما به کل ترکیبات رنگ را اضافه کنید، تنها به قسمت های رویه رنگ اضافه شود کافیست.

روش پرس تر

برای ساخت کفپوش بتنی پرسی از روش تر نیز می توانید استفاده کنید؛ چرا که در این روش نیز شما بتن آماده شده را در درون قالب ریخته و با پرسی که وزن ۵۰۰ تن دارد قالب را فشار می دهید. البته همزمان باید از وکیوم دستگاه استفاده کنید و آب داخل قطعه را بکشید.

به واسطه وکیوم غذا از قالب خارج کنید. قطعه مورد نظر به واسطه رباط به اتاق بخار منتقل می‌شود و حدود ۲۴ ساعت بعد که قطعه می تواند عمل آوری خود را سپری کند، برای بسته بندی قطعه را آماده می کند. مقاومت بالای قطعه در روش تر به این دلیل است که دوغاب سطح کار در هنگام پرس دستگاه سطح ظاهری صافی را به قطعه می بخشد.

نحوه نصب

برای نصب کفپوش بتنی پرسی می توانید از شیوه‌های متفاوتی استفاده کنید به عنوان مثال در مرحله اول می‌توان خاک های سطحی که مقاومت آن چنانی ندارند را جدا کرده و حدود ۳۰تا۳۵ میلی متر با استفاده از خرده سنگ، شن و ماسه شیب مناسبی را برای نصب ایجاد می کنید.

برای ثابت نگه داشتن کفپوش بهتر است از یک دیواره استفاده کنید. برای محکم کردن کفپوش باید از کوبیدن آن استفاده کنید. اینگونه کفپوش کاملا محکم دقیقا در محل قرار می گیرد. ملات را هم می توان به کار برد و هم می توان از آن صرف نظر کرد.

قیمت کفپوش بتنی پرسی

در مورد محاسبه قیمت کفپوش بتنی پرسی شما باید با توجه به متریال قیمت آن را در نظر بگیرید؛ چرا که متریال از جمله دلایل عالی برای کیفیت، استاندارد و دوام کفپوش به حساب می‌آید.

اصولا کفپوش های بتنی که به شکل پرسی تولید می شوند نسبت به دیگر کفپوش ها گران تر محاسبه می شوند و به خاطر ضخامت و مقاومت بالایی که دارند، بسیاری از مشتریان به ارزش خرید آن آگاه هستند.

اگر شما به دنبال مصالح مرغوب هستید می توانید انتخاب خود را در وهله  اول به این کفپوش اختصاص دهید؛ چرا که در طولانی مدت کیفیت آن می تواند به ساخت و ساز شما بسیار کمک کند.

بدین ترتیب از هزینه تعمیراتی نیز خود را دور می کنید. چنانچه به دنبال مصالح ارزان و غیر مرغوب هستید، این کفپوش شاید برای شما قیمت بالایی داشته باشد، که در هر صورت توصیه ما به شما این است که تا حد امکان سعی کنید تنها به کیفیت محصول و سپس به قیمت آن توجه کنید.

خرید آنلاین کفپوش بتنی پرسی

برای خرید کفپوش بتنی پرسی از فروشگاه های آنلاین اقدام کنید؛ چرا که در ابعاد و رنگ بندی های متفاوت هر کدام زیبایی و کیفیت متفاوتی را به نمایش می‌گذارد.

اما باید این نکته را نیز به خاطر بسپارید که امروزه انواع کفپوش می تواند در ابعاد گوناگون خود رنگ بندی هایی مانند طوسی، قرمز، زرد و هر رنگ سفارشی دیگر را برای شما به صورت سفارشی تولید نماید.

کفپوش بتنی پرسی

ابعاد کفپوش بتنی پرسی

  • ۶*۲۰*۱۰ سانتی متر
  • ۶*۲۰*۲۰ سانتی متر
  • ۶*۲۵*۲۵ سانتی متر
  • ۶*۴۰*۴۰ سانتی متر
  • ۶*۵۰*۵۰ سانتی متر

سخن پایانی

استفاده از کفپوش بتنی پرسی امروزه در مدل ها و رنگ های گوناگون می تواند با مزایای ویژه‌ای که دارد مورد استفاده قرار گیرد؛ چراکه این کفپوش ها در رنگ های خاص و حتی در مدل های شیاری زرد، برای نابینایان بسیار کاربردی شناخته می‌شود

که به خاطر قابلیت هایی همچون ماندگاری بالا، دوام عالی و ضدحریق بودن خود شما برای انواع کارگاه ها و کارخانه ها و حتی مرکز صنعتی می توانید از این مدل استفاده کنید. تنوع رنگی، استاندارد و دوام بی نظیر را نباید در حین خرید و تهیه این کفپوش ها از یاد برد.

با پیشرفت تکنولوژی امروزه می توانید تمامی سفارش ها و خریدهای خود را به صورت آنلاین و اینترنتی انجام دهید و به همین دلیل شما تنها با انتخاب نوع کفپوش و ابعاد آن می توانید به صورت آنلاین کفپوش های با کیفیت بتنی پرسی را سفارش داده واز قیمت های فوق العاده بهره ببرید.

شما چنانچه خرید خود را یک خرید با کیفیت در نظر بگیرید، خرید شما در طولانی مدت یک خرید مطمئن و معقولانه محسوب می‌شود؛ چرا که امروزه خرید آنلاین جز خرید های با کیفیت در بازار به حساب می آید.