موازییک پارکینگ

موازییک پارکینگ

اصول اولیه برای انتخاب موزاییک های پارکینگ را در نظر داشته باشید و هنگام انتخاب موزاییک پارکینگ باید به فاکتورهای زیادی توجه کنید. اول از همه، درک فضا یا منطقه ای است که فرد در حال ساخت پارکینگ در آن است. درک کنید که آیا پارکینگ در زیر زمین ساخته می شود یا در فضای باز. تخمین اندازه پارکینگ نیز مهم است تا بتوانید موازییک پارکینگ عالی را انتخاب کنید.

فقط پس از این که در مورد این جنبه ها شفاف بودید به موزاییک فکر کنید زیرا انتخاب شما بستگی زیادی به آن دارد. در انتخاب موزاییک های پارکینگ معمولی نباشید. آن ها سزاوار همان توجه و برنامه ریزی هستند که برای انتخاب موزاییک برای فضای داخلی خانه انجام می شود.

به هر حال، موزاییک های پارکینگ اولین تأثیر را بر هر کسی که از آن مکان بازدید می‌کند، چه مرکز خرید، مدرسه یا بیمارستان باشد، می‌گذارد و همه می دانند که اولین برداشت، آخرین برداشت است.

اما جدای از ظاهر، باید مراقب دوام موزاییک پارکینگ نیز باشید وگرنه نمی توانند وزن وسایل نقلیه را تحمل کنند.

رنگ، تن، رنگ، متریال، عرض و دوام، هر جنبه ای نیاز به توجه زیادی دارد و هنگامی که با فضایی که دارید آشنا شوید و منطقه ای را که در آن پارکینگ می سازید را درک کنید، این کار بسیار آسان تر خواهد شد. .

چه نوع موزاییک هایی را برای پارکینگ باید انتخاب کنید؟

چک لیست خاصی وجود دارد که هنگام تصمیم گیری در مورد انتخاب نوع موزاییک برای پارکینگ باید به آن مراجعه کنید. بدیهی است که کیفیت مهم است، اما تصمیم گیری در مورد ویژگی هایی مانند بافت و عرض نیز مهم است. همیشه باید به یاد داشته باشید که قوی ترین موزاییک پارکینگ را بخرید.

کاشی ها باید بتوانند فشار بسیار زیاد را تحمل کنند، باید بادوام، مقاوم در برابر آب و بدون لغزش باشند. این عوامل بر عمر موزاییک قرار داده شده در پارکینگ ها تأثیر می گذارد.

بنابراین اگر می خواهید موزاییک ها ماندگاری بیشتری داشته باشند، مراقب انتخاب خود باشید. موزاییک ها باید بتوانند ترافیک متراکم را تحمل کنند و تحت هیچ شرایطی ترک نخورند، انتخاب های خوب برای پارکینگ خودرو عبارتند از؛

موزاییک چینی

انواع موزاییک مناسب پارکینگ

موزاییک آینه ای

موزاییک های آینه ای می توانند به صورت قطعات کاشی شفاف، مات و آینه ای باشند. آن ها به تابش نور در اتاق کمک می کنند و در برخی موارد اثر درخشانی دارند.

موزاییک‌های آینه‌ای جلوه‌ای درخشان دارند که فوراً فضا را زنده می‌کند و حس خاصی به آن می‌دهد. نور خورشید ورودی یا نور لامپ می تواند سایه ها و جلوه های نوری ایجاد کند که به نظر می رسد قطعات موزاییک در نور می رقصند.

به نحوه تقلید این موزاییک نزول از سایه ها و ایجاد ابعاد طراحی با شیشه و آثار هنری نگاه کنید. این نوع موازییک پارکینگ بسیار مناسب می باشد.

کدام یک برای شما مناسب است؟

حال، سوال بزرگ این است که وقتی با این همه انتخاب فوق العاده روبرو شدید، کدام گزینه برای شما مناسب است؟ برای انجام این انتخاب، ممکن است به کمک یک مشاور طراحی نیاز داشته باشید، یا می توانید به تنهایی این کار را انجام دهید.

شما می توانید با مشاهده طرح های دیگر، مانند مواردی که لیست کردیم، ایده خوبی از رنگ ها و موادی که برای طراحی خود ترجیح می دهید به دست آورید. بسته به ظاهر نهایی، ممکن است یک روش یا ماده ساخت را بر دیگری ترجیح داده و انتخاب کنید.

 

 

مزایای موزاییک پارکینگ

ارائه تصویری عالی و زیبا

بادوام

ساده در نگهداری

همه کاره و انعطاف پذیر در طرح ها

نصب ارزان تر

برای اتاق هایی که فضای محدودی دارند عالی است.

همچنین بخوانید درباره: جدول باغچه پلاستیکی

چرا باید از موزاییک استفاده کنیم؟

قبل از پرداختن به انواع مختلف موزاییک‌های موجود و ویژگی‌های اصلی آن‌ها، ذکر کاربرد این عناصر ضروری است. از یک طرف، آن ها می توانند به عنوان عناصر تزئینی عمل کنند که توجه را در بین مواد دیگر جلب می کنند

یا حتی می توانند کل دیوار را به عنوان عنصر اصلی اتاق اشغال کنند . در هر صورت موزاییک های معرق مختلف را می توان در انواع مکان ها مانند آشپزخانه، حمام، استخر، نما، کف و … قرار داد.

نکاتی پیرامون انتخاب مناسب موازییک پارکینگ :

۱- موزاییک های با سنگدانه های درشت از جنس سنگ مرمریت تبریز و یزد و کرمان ، سنگ گرانیت مشهد و سنگ چینی الیگودرز با سایزهای حداقل نخودی ، پسته ای ، بادامی ، درشت گردویی ، لاشه ای ، پروانه ای و پلاک که از ضخامت بالا‌یی برخوردارند بدلیل بهره مندی از مقاومت فشاری بیشتر مناسب پارکینگ می باشند .

۲- پرداخت سطحی زیاد ، ساب و صیقل مناسب سطح رویی موزاییک که سبب حفظ درخشش ، زیبایی و عدم جذب جرم و آلودگی ها توسط سطح موزاییک می شود . لاستیک خودروها به مرور سبب پس دادن دوده و سیاه شدن سطح رویه موزاییک های با پرداخت ضعیف می شوند .

۳- روباز یا سربسته بودن فضای پارکینگ و اقلیم و آب و هوای منطقه ای که پارکینگ در آن قرار دارد . در فضاهای باز و مناطق سردسیر واش بتن های با ساب الماس یا موزاییک پلیمری تقویت شده گزینه ی مناسب تری نسبت به موزاییک پرسی یا واش بتن ها می باشند .

نتیجه

برای انتخاب خوب موزاییک پارکینگ، مواد، رنگ ها، شکل ها، بافت ها و بقیه عناصری که آن را در پارکینگ همراهی می کنند را در نظر بگیرید.

علاوه بر این، توصیه می کنیم به دنبال موزاییک های مقاومی باشید که با مواد مرغوب ساخته شده اند تا بادوام تر و مقاوم تر شوند و بتوانند کاری خوبی را در طی چندین سال استفاده داشته باشند

به طور کلی موازییک هایی برای پارکینگ خود استفاده کنید که از نظر درجه مقاومت و استحکام بسیار بالا باشند و در صورت رفت و آمد و پارک خودرو دچار مشکل و خرابی نشوند که مجبور باشید آن ها را تعویض کنید.