محوطه سازی زیبا با استفاده از موزاییک باغ

محوطه سازی زیبا با استفاده از موزاییک باغ

با استفاده از موزاییک باغ می توانید محوطه سازی شگفت انگیزی داشته باشید.

موزاییک باغ یکی از مصالح ساختمانی است که می توان از آن برای محوطه سازی استفاده کرد. موزاییک شیاردار و موزاییک پلاکی از رایج ترین انواع موزاییک های باغی هستند، که در ایران بسیار کاربرد دارند.

این موزاییک ها به دلیل داشتن ویژگی های بارز و منحصر به فرد باعث شده تا اکثر ساختمان سازان برای محوطه سازی باغ، پیاده روها و پارک ها  از آن ها استفاده کنند.

ناگفته نماند که این موزاییک ها از مقاومت بالایی برخوردارند که این ویژگی باعث شده تا به عنوان بهترین کفپوش ها شناخته شوند.

 

موزاییک شیاردار

بر روی این نوع از موزاییک های باغی فرورفتگی ها و برجستگی هایی وجود دارد که به همین دلیل به موزاییک شیاردار معروف شده اند، که اغلب برای محوطه سازی باغ و پیاده رو ها مورد استفاده قرار می گیرند.

موزاییک شیاردار از طرح ها و رنگ های مختلف ساخته شده و تولید می شوند. از جمله ویژگی های آن ضخامت ۳٫۵ میلی متری آن است. سطح بالای این موزاییک کاملا همگن است.

تولید و ساخت این موزاییک به این گونه است که طی سه مرحله ویبره و تحت فشار پرسی ۹۰۰ تن قرار گرفته و در اتاق بخار مورد پردازش قرار گرفته و در حدود ۱۰ مرتبه روی آن ساب انجام می شود.

از جمله کاربردهای موزاییک شیاردار می توان به محوطه سازی، کف پارک و فضای سبز، کف حیاط، پارکینگ، پیاده رو، کف باغ و ویلا، فرش کف پیاده رو اشاره کرد.

 

موزاییک پرسی شیاردار

موزاییک پلاکی

نوعی دیگر از موزاییک باغ، موزاییک پلاکی است، که هم مانند موزاییک شیاردار ر محوطه سازی باغ مورد استفاده قرار میگیرد.

این موزاییک ها سطحی کاملا صاف و صیقلی داشته و از مقاومت و سختی نسبتا بالایی برخوردار هستند. این نوع موزاییک ها مقاومت خمشی و سایشی بالایی دارند و در مقابل یخ زدگی مقاومت خوبی از خود نشان می دهند.