مزایا و معایب موزاییک پلیمری

مزایا و معایب موزاییک پلیمری

موزاییک پلیمری از جمله سنگ های مصنوعی است که به خاطر ترکیب بتن با مواد پلیمری مورد استفاده قرار می گیرد و می تواند از جمله زیرگروه های بتن های خود متراکم باشد که شما باید تفاوت خاصی را بین موزاییک پلیمری با کفپوش بتنی در نظر بگیرید. عمدتا افزودنی های خاصی را برای این نوع موزاییک در نظر می‌گیرند که شما می‌توانید با ترکیب بتن و سنگ دانه هایی در اشکال و سایزهای گوناگون مواد خاصی را مد نظر داشته باشید. اصولا تفاوت اصلی موزاییک پلیمری با کفپوش بدون پلیمر به این دلیل است که با ترکیب اب و سیمان می توان از موزاییک پلیمری استفاده نمود. این نوع موزاییک عمر کمتری دارد و شاید یکی از معایب آن نسبت به دیگر کفپوش های بتنی همین موضوع باشد. مزایا و معایب موزاییک پلیمری را در این مقاله با یکدیگر مرور می کنم.

مزایا و معایب موزاییک پلیمری

مزایا موزاییک پلیمری

از جمله مزایا و معایب موزاییک پلیمری که در بین مزایا می توان به نکات زیر اشاره کرد:

شاید بتوان به کیفیت بالای آن توجه نشان داد که در برابر انواع خمش، فشار و سایش شما می‌توانید دوام قابل قبولی را انتظار داشته باشد و نسبت به دیگر سنگ های طبیعی و مصنوعی امروزه در بازار این نوع موزاییک توانست فروش خوبی را بخاطر همین ویژگی به خود اختصاص دهد.

این نکته را به خاطر بسپارید که شما به راحتی می توانید این نوع موزاییک را شستشو دهید و این گونه به نظافت محیط خود نیز به شکل ویژه ای بپردازید؛

چرا که موزاییک پلیمری با قابلیت عالی خود در برابر عدم نفوذ آب می تواند به راحتی مزیتی کلیدی محسوب شود و جذب آب بسیار کمی دارد و هیچگونه قابلیت نفوذپذیری ندارد. و به همین دلیل است که شستشو دادن آن به راحتی انجام می‌پذیرد.

اما از جمله ملاتی مانند سیمان و دیگر ملات های ساختمانی می توان به استفاده کرد که این مزایا به خاطر خاطر تنوع بسیار بالایی است که به خود اختصاص داده است.

مزایای موزاییک پلیمری

بخاطر تنوع بالا شما نمی توانید برشکاری خاصی را برای موزاییک پلیمری در نظر بگیرید و مهمتر از همه چند منظوره بودن این موزاییک است که برای انواع فضاهای خاص مانند سقف، حیاط، نما و… می توان حتی در فضای دکوراسیون به سادگی استفاده نمود.

نمونه های کاربردی و بسیار خاص موزاییک پلیمری به گونه ای تولید می شوند که این نکته را نیز نباید از یاد ببرید که قابلیت مانند قابلیت خود پاک شوندگی نیست به راحتی می‌تواند در بافت سنگ از هرنوع تیرگی و لک جلوگیری نماید و به همین دلیل است که امروزه موزاییک پلیمری به نحوه احسن مورد استفاده قرار می گیرد.

همچنین تنوع بسیار بالایی را در طرح و نقش و همچنین رنگ و ابعاد آن مشاهده می کنید، البته در کنار کم وزن و سبک بودن نمی‌توان تنوع بینظیر آن را نادیده گرفت و از جمله مزایای کلیدی در نظر نگرفت؛

چراکه وزن پایین موزاییک می‌تواند به هزینه جابجایی ساده تر و کم هزینه آن اشاره داشته باشد و همچنین با بهره گیری از تکنولوژی های جدید شما قیمت بسیار ارزان تری را می‌توانید در نظر بگیرید که امروزه با تغییرات متفاوتی که در انواع فرم و ساختار موزاییک پلیمری مشاهده می‌شود می‌توان از این سنگ‌ها به عنوان سنگ آنتیک و یا سنگ نما نیز به بهترین شکل ممکن استفاده کرد.

معایب موزاییک پلیمری

اما از جمله معایب موزاییک پلیمری به حساسیت‌های خاصی که دارد می توان اشاره کرد؛ چرا که این موزاییک از جمله سنگ های مصنوعی است شما حساسیت‌های خاصی را باید به کیفیت و انواع روان کننده در نظر بگیرید.

همچنین نسبت به کیفیت و مقدار رنگدانه این موزاییک ها بسیار حساس عمل می کند و زمانی که افراد از پودر سنگ و یا خاک و ماسه استفاده می‌کنند شاید موزاییک پلیمری چندان بازده نداشته باشد و به خاطر تولید خاصی که دارد شما باید حساسیت های خاصی را در فرایند تولید در نظر بگیرید،

که امروزه از روشهای سنتی نمی توان برای تولید موزاییک پلیمری استفاده نمود و این نکته را به خاطر بسپارید که ظاهرا این موزاییک شاید نتواند آنچنان ظاهر دلچسبی باشد؛

چراکه سبک ها و تنوع محصولات دیگر را به راحتی می توانید در بازار مشاهده کنید. همیشه سنگ طبیعی نسبت به سنگ مصنوعی صددرصد ثبات رنگ و مهمتر از همه کیفیت آن گزینه مطرحی است که در مزایا و معایب موزاییک پلیمری که از معایب آن صحبت می کنیم شما نمی‌توانید دوام و ماندگاری قابل قبولی را انتظار داشته باشید.

مزایا و معایب موزاییک پلیمری

سخن پایانی

ما در این مقاله سعی کردیم تا شما را با مزایا و معایب موزاییک پلیمری به نحو احسن آشنا کنیم؛ چرا که ما با توجه به پیشرفت تکنولوژی با فرایند ساخت قابل قبول تری را میتوان انتظار داشت.

اما شما نباید به و ماندگاری بالای آن بی توجه باشید. اما در هر صورت برتری خاصی نسبت به موزاییک حیاطی و سنگ طبیعی دارد؛ چرا که در موزاییک حیاطی شما سایش بسیار بالایی را باید مشاهده کنید

در صورتی که یکی از دلایل استفاده از موزاییک پلیمری به خاطر عدم هرگونه سایش و خمش است که موزاییک حیاتی نسبت به موزاییک پلیمری بسیار کمتر است؛ چرا که با متراکم تر شدن بافت موزاییک شما استقامت آن را در برابر شرایط آب و هوایی باید بیشتر در نظر بگیرید.

صددرصد موزاییک پلیمری نسبت به مزایای که دارد موزاییک متراکم تری است؛ چرا که از روش پرسی برای تولید موزاییک حیاطی استفاده می‌شود امروزه خرید انواع موزاییک پلیمری به هیچ عنوان کار سختی نیست؛

چرا که شما می‌توانید با یک قیمت پایین و مقرون به صرفه انواع مختلف و متنوع موزاییک های پلیمری را به راحتی تهیه و خریداری کنید و توجه داشته باشید که استانداردی موزاییک باعث می شود تا شما در طولانی مدت نسبت به کیفیت آن مطمئن باشید،

از انواع موزاییک پلیمری شما به راحتی برای نما، حیاط و دکوراسیون می توانید به راحتی استفاده کنید؛ چرا که از جمله موزاییک های ارزان، زیبا وکاربردی با تولید ارزان است و شما می توانید هم اکنون از یک مجموعه با سابقه انواع مختلف موزاییک پلیمری  را با قیمت مناسب تهیه و خریداری نمایید و از خرید خود لذت لذب ببرید.