جدول پلمیری باغچه

روش تولید و طراحی جدول پلمیری باغچه کاملا شبیه به تولیدات موزاییک پلیمری است تنها تفاوتی که در بین این دو وجود دارد شکل قالب این دو می باشد، البته علاوه بر این تفاوت در متریال جداول نیز امر تاثیر گذاری در تولید آن ها می باشد، جدول پلیمری باغچه از موادی نظیر؛ سیمان سفید، ماسه، شن ماسه خاکستری و همچنین بتن می باشد.

 

جدول پلیمری باغچه

در این قسمت می خواهیم دلیل نام گذاری جدول پلیمری باغچه را برای شما بگوییم، خب به طور کلی به آن سنگ مصنوعی یا همان پلیمر گفته می شود، چرا؟ به این دلیل که در ساخت آن از رزین سنگ مصنوعی ( کربوکسیلاتی ) استفاده می شود که از جمله پلیمرهای ترموست می باشند و همچنین از مواد فوق روان کننده های بتنی محسوب می شوند. جدول های پلیمری در مقایسه با انواع جدول های دیگر در میان افراد محبوب تر هستند و دلیل آن هم وجود ماده های افزودنی می باشد، از ویژگی های منحصر به فرد جدول های پلیمری می توان به مقاومت فشاری بالای آن، دوام و استحکام آن و همچنین جذب بسیار پایین آب اشاره کرد این جداول در برابر گرما و سرما بسیار مقاوم هستند.

 

نحوه تولید جدول های پلیمری

تولیدات جدول های پلیمری بدین شکل است که بعد از تهیه ملات، قالب های جداول به وسیله اپراتور آماده شده و ملات بر روی ترازو به درون آن ها ریخته شده و بعد از آن وزن می شود و روی میز قرار می گیرد، بعد از این که مدتی گذشت جدول ها تراکم خود را به دست می آورند و در اتاق بخار قرار داده می شوند، تا قالب آن ها به طور کامل شکل گیرد و قابل استفاده شود. با وجود تنوع مواد و طرح ها، نرده ها کارکردهای مشترک بسیاری داشتند. حصارهای باغچه، همانند یک دیواربرای گیاهان می باشد که از آن ها محافظت می کند، و نمی گذارند که آسیب زیادی از محیط به گیاهان وارد شوند.

 

نوع قالب جدول های پلیمری

یکی از مهم ترین رکن های جدول های پلیمری و همچنین محصولات بتنی از این قبیل، قالب های آن ها هستند. اکثر قالب هایی که برای تولیدات جدول پلیمری باغچه مورد استفاده قرار می گیرد دارای دو نوع سخت و نرم هستند. قالب های نرم برای ساخت و طراحی محصولات پلیمری نما به کار برده می شوند.

 

قرنیز دور باغچه

 

مزایا و معایب جداول پلیمری

جدول های پلیمری باغچه در برابر سرما و گرما بسیار محکم هستند

در مقایسه با استحکام بالا وزن بسیار سبکی دارند.

قابل شست و شو هستند و فرآیند شست و شوی آن ها بسیار آسان است.

دارای تنوع بسیار زیاد در رنگ، نوع، ابعاد هستند.

نصب آن ها بسیار راحت است.

آب بسیار کمی جذب می کنند.

 

نرده پلیمری و ویژگی های آن چیست

با گذشت زمان و پیشرفت های روز افزون اکنون در هر منزل فضای سبز یا به اصطلاح باغچه ای جهت زیبایی منزل وجود دارد که از اجزای زیبایی خانه به شمار می رود. همچنین استفاده از باغچه در فضای خانه می تواند چشم اندازی متفاوت ایجاد کند و موجب طراوت و تازگی خانه شود، در ادامه با ویژگی های نرده پلیمری بیشتر آشنا خواهید شد؛

 

نرده پلیمری و مقاومت آن

بیشتر نرده هایی که در اطراف باغچه برای محافظت استفاده می شود دارای انواع مختلفی است و برخی از آن ها از جنس سیمان هستند که در بازار هر کدام مقاومت متفاوتی دارند، برای این که نرده های پلیمری با استحکام بالا داشته باشید باید در فرایند ساخت نرده ها از افزودنی های الیاف بتن استفاده کرد، علاوه بر این یکی دیگر از افزودنی ها به نرده های پلیمری برای ایجاد مقاومت به کار بردن رزین پلی کربوکسیلات است. استفاده از رزین کربوکسیلات می تواند نسبت آب به سیمان را کاهش دهد. استحکام نهایی محصول را افزایش دهد. هنگامی که جدول پلیمری باغچه به تولید می رسد، اگر از الیاف بتن استفاده شود مقاومت کششی جدول بالا می رود.

 

 

روش رنگ آمیزی نرده پلیمری

اگر بعد از تولید جدول های دور باغچه ای که از چنس پلیمر هستند آن ها را رنگ آمیزی کنید، زیبایی جدول ها دو چندان خواهد شد، رنگ اولیه نرده ها بعد از تولید به رنگ سفید است که اگر این رنگ باب میل شما نبود می توانید برای تنوع آن را رنگ آمیزی کنید، برای فرایند رنگ کاری می توانید از رنگ های اکرولیک، روغنی و…. استفاده کنید. البته در نظر داشته باشید که دوام رنگ جدول ها در برابر نور مستقیم بسیار کم است، پس در این جا برای رنگ آمیزی جدول پلیمری باغچه باید از رنگ هایی استفاده کنید که کیفیت خوبی دارند، برای افزایش کیفیت رنگ می توانید از رزین سنگ مصنوعی یا کلیر بر روی جدول های رنگ آمیزی شده استفاده کنید.

 

می توانید هنگام ساخت باغچه بعد از کاشت محصولات خود دور تا دور باغچه خود را برای حفاظت از اثرات نامطلوب محیطی نرده کشی کنید، البته جنس نرده باید محکم باشد چرا که در معرض نور مستقیم خورشید قرار می گیرد و امکان خرابی زودهنگام آن وجود دارد. اگر خانه شما دارای حیاط است یا ویلایی است با جدول کشی به دور باغچه های خود می توانید، فرم و جذابیت فو العاده ای به باغچه خودتان بدهید، البته بهتر است روش نصب جدول پلیمری باغچه را بیاموزید و بعد از آن اقدام به نصب جدول کنید.

 

نتیجه

در این مقاله انواع جدول پلیمری و روش نصب آن را برای شما توضیح داده ایم، شما اکنون می توانید باغچه خود را با جدول های مختلف تزئین کنید، جدول کاری باغچه یک راه بسیار راحت و آسان برای دور باغچه می باشد و می تواند موجب پایداری در اطراف باغچه شود، جدول کاری دور باغچه موجب افزایش زیبایی در باغچه حیاط شما شود، ابتدا مدل و طرح مورد نظر خودتان را مطابق با سلیقه تان انتخاب کنید که در بیشتر موارد برای فضای بیرونی، سنگ و آجر گزینه های بهتری به حساب می آیند و همچنین مقاومت و طول عمر بیشتری را خواهند داشت، در نتیجه جدول های پلیمری به دلیل فرآیند ساخت منحصر به فردی که دارند در میان افراد محبوب تر هستند و همچنین بیشتر به کار برده می شود.