کف پوش بتنی

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۰۶
  • نظرات : بدون دیدگاه

شاید به جرات بتوان گفت که یکی از مواد اولیه ای که در صنعت ساخت و ساز از جمله ساختمان ساز و جز آن به کار بیشتر از هر ماده ی دیگری استفاده می شود، بتن است. این ماده هم در زیر ساخت و هم در رو ساخت ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد و از طرف دیگر هم در داخل و هم در خارج از آن کاربرد بسیار زیادی دارد. اگر بخواهیم برخی از دلایل آن را بدانیم می توانیم به قابلیت دسترسی آن اشاره کنیم و از طرف دیگر به قیمت مناسب و مقرون به صرفه ی آن. این روز ها تکنولوژی های گسترده ی روز سبب شده است که آپشن ها و خصوصیات جیدی به این ماده ی اولیه اضافه شود و آن را به ماده ای بدل کند که از یک طرف بسیار سبک باشد و سبب شود که وزن ساختمان نیز کم تر باشد و از طرف دیگر بسیار مقاوم تر از پیش باشد به گونه ای که بتواند مقاومت سازه را در برابر هر گونه ضربه تا حد امکان افزایش دهد. این ویژگی همچنین سبب می شود که عمر ساختمان بیش از پیش افزایش یابد.

ویژگی های کف پوش بتنی

یکی از کاربرد های بتن این است که می تواند در کف سازه، البته نه تنها ساختمان بلکه مکان هایی فراتر از آن، استفاده شود. کف پوش بتنی باید به گونه ای باشد که اجزای موجود در آن ماده متراکم شده باشد آن هم به گونه ای کاملا یکسان و یک نواخت. این خاصیت سبب می شود که کف پوش بتنی به ضخامت و شکلی یک نواخت دست یابد همچون موزاییک . یکی دیگر از خصوصیات کف پوش بتنی این است که هر مدل از آن ها شکل هندسی مخصوصی دارد که هر یک می توانند زیبایی و سبکی منحصر به فرد به مکان مورداستفاده ببخشند.

سطح رویی و سطح زیرین کف پوش بتنی

کف پوش بتنی دارای سطح زیرین یا سطح بستر و همچنین سطح رویی است. همچنان که از نام آن ها پیداست، سطح رویی آن سطح از بتن است که در معرض دید قرار دارد و به دلیل وجود اصطکاک فراوان با آن با سایش رو به رو است. سطح زیرین یا سطح بستر آن قسمت از کف پوش بتنی است که در زیر قرار می گیرد و با زمین تماس دارد و در معرض سایش قرار ندارد. به دلایل گوناگونی از جمله میزان سایش و لزوم حفظ زیبایی، سطح رویی از مصالح ریز دانه و سطح زیرین ازمصالح درشت دانه تشکیل می شود.

ساختن کف پوش بتنی

کارخانه ی موزاییک سازی در تهران می تواند کف پوش های بتنی مورد نظر شما را با طرح و رنگ دلخواه برای شما اماده کند.

کف پوش بتنی

کف پوش بتنی

 

جهت اطلاع از قیمت انواع کف پوش بتنی و موزاییک میتوانید با ما تماس بگیرید

۰۲۱۵۶۵۲۰۲۳۷-۰۹۱۲۴۱۴۱۲۴۳