واش بتن

شما احتمالا نام واژه ی واش بتن را کم تر شنیده اید اما حتما تا کنون بار ها آن را در مکان های مختلف مشاهده نموده اید. در این مطلب قصد بررسی واش بتن  را داریم. در صورتی که شما نیز قصد بالا بردن اطلاعات خود در رابطه با این وسیله را  دارید، پیشنهاد می شود تا مطلب زیرا را دنبال نمایید. 

واش بتن

واش بتن  یا همان بتن شسته نوعی کف پوش تزیینی می باشد که در پارک ها ، پیاده رو ، حیاط ، باغ  و… استفاده می گردد.  این نوع کف پوش از سیمان ، سنگ دانه های معدنی با رنگ طبیعی و… تشکیل شده است. مقاومت واش بتن در برابر عواملی مانند سرما و گرما و فشار بالا می باشد  ابعاد این نوع کف پوش ها  بسته به کمپانی که آن را تولید می کند متفاوت است اما به طور کلی می توان بیان نمود که ضخامتی در حدود ۴ تا ۵/۴ سانتی متر و هم چنین در سایز های پ۳۰×۳۰، ۵۰×۵۰ ، ۴۰×۴۰ و ۶۰×۳۰ تولید می‌شوند . هم چنین لازم به ذکر است که مشتری می تواند رنگ و سایز آن را مطابق با سلیقه ی خود انتخاب نموده و سفارش دهد. 

 

 

فواید واش بتن

  • واش بتن ها دارای طراحی جذابی می باشند.
  • قیمت واش بتن ها به عنوان کف پوشبسیار مناسب است 
  • میزان مصالح مورد نیاز برای تولید آن کم است.
  • استفاده از این نوع کف پوش مرقون به صرفه است 
  •  نصب و اجرای این نوع از کف پو ش ها بسیار راحت است   
  •  واش بتن ها دارای مقاومت بالا یی در برابر شرایط آب و هوایی مختلف دارای می باشند.  
  •  نیازمند  تعمیر و نگهداری منظم نمی باشد. 
  • شست و شوی آن به راحتی با آب امکان پذیر می باشد و نیازی به استفاده از مواد شوینده خاص نمی باشد. 

 

 مدل ها و انواع واش بتن

واش بتن پرسی

این نوع از واش بتن ها پس از ویبراسیون تحت فشار ۲۰۰ تن و درقالبهای آهنی بصورت کاملا گونیا تولید می شوند و دارای مقاومت فشاری و خمشی بسیار بالابوده و جذب آب نزدیک به یک درصد دارند.

واش بتن ویبره

این نوع ازواش بتن ها باعیار ۴۰۰ کیلوگرم سیمان درهرمترمکعب با افزودنی های نانو رزینی پس از اختلاط همگن درقالب های لاستیکی توسط دستگاههای ویبراسیون ، ویبره می شوند تا حباب های هوا ازآن خارج شوند .

 

 

 کاربرد موزاییک واش بتن

با توجه به مزایای ذکر شده در رابطه با این نوع از کف پوش ها می توان انتظار رفت که در اکثر مکان ها شاهد استفاده از آن ها باشیم. از جمله مهم ترین کابردهای این نوع از کف پوش ها می توان به استفاده از آن در  پیاده رو ها و همه ی راه هایی که انسان ها عبور می کنند، استفاده در پوشاندن کف حیاط و محوطه ی  انواع ساختمان ها  با کاربری های مختلف از جمله برج ، ویلا  و مجتمع مسکونی، استفاده در پوشاندن کف پشت بام و روف گاردن، استفاده در پوشاندن کف پارکینگ و یا  پوشاندن تمام مسیر هایی که خودروها از آن عبور می کنند، استفاده در پوشاندن کف پارک ها و سایر مراکز تفریحی و… اشاره نمود. 

در انتخاب واش بتن مناسب به چه نکاتی توجه نماییم؟

واش بتن ها دارای انواع گوناگونی می باشند به همین دلیل لازم است در انتخاب واش بتن مناسب به نکات مختلفی از جمله کاربرد مورد انتظار خود از واش بتن، اقلیم آب و هوایی، ابعاد، رنگ، نوع محیط کاربری یا تجاری و… توجه داشته باشید تا بتوانید بهترین اتخاب را در این زمینه انجام دهید. دقت داشته باشید که استفاده از واش بتن ها در مناطقی که هوا  گرم می باشد هیچ مشکلی به همراه نخواهد داشت. .اما استفاده از آن ها در مناطق سردسیر و خشک پیشنهاد نمی شود . از جمله نکات دیگری که لازم است در هنگام انتخاب به واش بتن به آن ها توجه نمود طرح و رنگ می باشد. استفاده از رنگ های تیره ی واشبتن موجب کوچک تر دیده شدن فضا می گردد و هم چنین بالعکس اگر دوست دارید تا فضا را بزرگ تر جلوه دهید لازم است تا از واش بتن های رنگ روشن بهره بگیرید. به طور معمول واش بتن هایی که  ابعاد بزرگتر  دارند را  می توان هم در فضای  کوچک و هم در فضای بزرگ به کار برد. استفاده از موزاییک واش بتن با سایز کوچک موجب شلوغ تر به نظر رسیدن در فضاهای کوچک می شود. 

جمع بندی 

واش بتن  یا همان بتن شسته نوعی کف پوش تزیینی می باشد که در پارک ها ، پیاده رو ، حیاط ، باغ  و… استفاده می گردد.  این نوع کف پوش از سیمان ، سنگ دانه های معدنی با رنگ طبیعی ، چسب بتن و… تشکیل شده است. مقاومت واش بتن در برابر عواملی مانند سرما و گرما و فشار بالا می باشد. با توجه به مزایای ذکر شده در رابطه با این نوع از کف پوش ها می توان انتظار رفت که در اکثر مکان ها شاهد استفاده از آن ها باشیم. از جمله مهم ترین کابردهای این نوع از کف پوش ها می توان به استفاده از آن در  پیاده رو ها و همه ی راه هایی که انسان ها عبور می کنند و… اشاره نمود. واش بتن ها دارای انواع گوناگونی می باشند به همین دلیل لازم است در انتخاب واش بتن مناسب به نکات مختلفی از جمله کاربرد مورد انتظار خود از واش بتن، اقلیم آب و هوایی، ابعاد، رنگ، نوع محیط کاربری یا تجاری و… توجه داشته باشید تا بتوانید بهترین اتخاب را در این زمینه انجام دهید.