واش بتن پرسی

احتمالا روزانه انواع زیادی از واش بتن ها را در اطراف خود مشاهده نموده اید. واش بتن ها در واقع موزاییک هایی از جنس بتن می باشند که در پوشش هایی مانند معابر شهری و پارک ها از آن استفاده می شود. واش بتن ها انواع مختلفی دارند که از جمله ی آن ها می توان به واش بتن پرسی اشاره نمود. در این مطلب قصد داریم به بررسی واش بتن پرسی و نکات خرید آن بپردازیم. پس چنانچه قصد خرید این نوع از واش بتن را دارید و یا به دنبال کسب اطلاعات بیش تری در این زمینه می باشید پیشنهاد می شود به ادامه ی مطلب توجه نمایید.

 

 

واش بتن چیست؟

واش بتن کفپوشی از جنس بتن است که از ترکیب سیمان، پودرسنگ، سنگدانه های رنگی و مواد روان کننده ساخته می شود.  به واش بتن، موزاییک واش بتن هم گفته می شود. این نوع کفپوش مقاومت زیادی در برابر سرما و گرما و فشار دارد. علاوه بر این اصطکاک آن نیز بالا می باشد. به همین دلیل شاهد استفاده از آن در مکان های مختلفی چون معابر شهری، فضای کنار استخرها، روف گاردن، باغ ها، محوطه ی بین بلوک های ساختمانی، پارک ها و…  می باشیم. واش بتن ها در ابعاد و انواع مختلفی ساخته می شوند. از انواع مختلف واش بتن ها می توان به واش بتن پرسی و واش بتن ویبره ای، واش بتن آنتیک و واش بتن درجا اشاره نمود.

ویژگی های واش بتن پرسی

همان طور که اشاره شد، واش بتن پرسی یکی از انواع واش بتن ها می باشد. به این علت به این نوع واش بتن پرسی گفته می شود که با استفاده از پرس تولید می شود.  ضخامت این نوع از واش بتن بین ۳ تا ۴ سانتی متر است. این نوع واش بتن دارای دو لایه است. در لایه ی بالایی به ضخامت یک تا دو سانتی متر سنگ و سیمان و در لایه زیرین سیمان و ماسه وجود دارد. تولید واش بتن های پرسی به نسبت انواع دیگر سریع تر می باشد. این نوع واش بتن بدلیل داشتن مقاومت فشاری و خمشی بالا و همچنین میزان جذب آب پایین درمناطق ماشین رو یا سردسیر بسیار مناسب هستند .

نحوه ی تولید واش بتن پرسی

برای تولید واش بتن پرسی، در قدم اول مواد اولیه که از جمله ی آن ها می توان به سیمان، سنگدانه، پودرسنگ و آب اشاره نمود را با هم  ترکیب می کنیم. در مرحله ی بعد لازم است تا نصف قالب را با این ملات پر کنیم .  فضای باقی مانده ی قالب را با استفاده از ماسه و سیمان و مقداری آب پر می کنیم. و در پایان عمل پرس را روی مواد انجام می دهیم.  به طور معمول در این روش از پرس ۳۵۰ تن استفاده می گردد پس از پرس مواد آن را از قالب جدا کرده و در اتاق بخار قرار می دهیم. پس از یک شبانه روز واش بتن پرسی ما حاضر می شود. توجه داشته باشید که هر چقدر پرس پر قدرت تر صورت گیرد، استحکام و مقاومت واش بتن بالا تر می رود. .

خرید واش بتن پرسی

اگر قصد خرید واش بتن پرسی را دارید لازم است تا پیش از خرید به نکاتی توجه کنید تا بتوانید یک خرید مناسب و به صرفه داشته باشید. در ادامه ی مطلب به برخی از این نکات اشاره می شود:

کیفیت محصول

یکی از مهم ترین نکاتی که پیش از خرید واش بتن پرسی باید به آن توجه داشته باشیم کیفیت می باشد.  تشخیص کیفیت واش بتن ها به راحتی ممکن نیست به همین دلیل باید توجه داشته باشید که آن ها را از فروشگاه های معتبر و شناخته شده خریداری نمایید.  علاوه بر این لازم است تا به تراکم سنگدانه های توجه نمایید. برای اطمینان از کیفیت آن ها می توانید موزاییک را بشکنید. اگر سنگدانه های موجود در قطعه، درهنگام برش با دستگاه همراه با آن برش بخورد این امر نشان دهنده ی این است که کیفیت واش بتن بالاست.

محل استفاده

هنگام خرید واش بتن پرسی مناسب باید به محل و نحوه ی استفاده از آن نیز دقت کافی داشته باشید. برای مثال در محل هایی که پر رفت و آمد و پر جمعیت است لازم است از واش بتن هایی با کیفیت بالا استفاده کنید. در عوض در محل هایی که خلوت و کم رفت و آمد است می توانید از واش بتن هایی با  قیمت های پایین بهره بگیرید تا در هزینه ها صرفه جویی کنید. علاوه بر این لازم است محل استفاده از واش بتن را بر اساس آب و هوا نیز بررسی نمایید. برای مثال در محل هایی که آب و هوا دارای رطوبت زیاد است و یا دمای خیلی زیاد یا خیلی کم  دارد استفاده از واش بتن های با کیفیت بالا ضروری می باشد. هم چنین در مکان هایی که اختلاف دما در آن زیاد است، به دلیل انقباض و انبساط های پی در پی لزوم وجود واش بتن با مقاوت و استحکام بالایی لازم است.

قیمت

قیمت واش بتن پرسی نیز از جمله عواملی است که باید به آن توجه کافی داشته باشید. دقت کنید که قیمت بالا همواره نشانه ی مرغوب بودن نیست. هم چنین نباید به دلیل استفاده از واش بتن هایی با قیمت پایین از کیفیت آن غافل شوید.

 

موزاییک پرسی اتوماتیک

نمایندگی فروش انواع موزاییک

 

جمع بندی

واش بتن ها در واقع موزاییک هایی از جنس بتن می باشند که در پوشش هایی مانند معابر شهری و پارک ها از آن استفاده می شود. واش بتن ها انواع مختلفی دارند که از جمله ی آن ها می توان به واش بتن پرسی، واش بتن ویبره ای، واش بتن آنتیک و واش بتن درجا اشاره نمود. تفاوت این نوع واش بتن ها اغلب در نحوه ی تولید آن ها می باشد. واش بتن ها ی پرسی از راه پرس مواد اولیه ساخته می شوند. هر چقدر پرس با قدرت بیش تری در ساخت این نوع انجام شود، استحکام موزاییک بیش تر می شود. در نتیجه کیفیت آن بهتر می شود. زیرا دلیل اصلی استفاده از این نوع موزاییک ها استحکام و مقاومت بالای آن ها می باشد. اگر قصد خرید این نوع موزاییک ها را دارید پیش از خرید لازم است تا به نکاتی از جمله کیفیت، قیمت و… توجه نمایید.