نرده پلیمری

در این مطلب قصد بررسی نرده پلیمری را داریم. این نوع نرده یکی از انواع نرده های مورد استفاده در نمای داخلی و یا بیرونی منازل می باشد. در صورتی که قصد دارید بیش تر با نرده پلیمری آشنا شوید، پیشنهاد می کنیم که به ادامه ی مطلب توجه نمایید. 

معرفی نرده پلیمری  

نرده ها یکی از اجزا مورد استفاده در ساختمان ها می باشند که دارای انواع مختلفی هستند. از جمله انواع نرده ها می توان به نرده پلیمری اشاره نمود. نرده های پلیمری از سنگ مصنوعی ساخته می شوند. جالب است بدانید که مقاومت این سنگ ها ۳ برابر بتن می باشد. از این نوع نرده می توان در فضای درونی و هم چنین فضای بیرونی خانه بهره گرفت.  بهتر است در نماهای بیرونی خانه از نرده پلیمری دورباغچه استفاده نمود. نرده های دورباغچه دارای قطر بزرگ تری می باشند که علاوه بر داشتن نمای بهتر، موجب استحکام بیش تر این نرده ها نیز می شود استفاده از نرده هایی که دارای استحکام بالا هستند برای نماهای بیرونی بهتر می باشد و دارای یک طرف نما هستند. در عوض در نماهای داخلی نیازی به استفاده از این نوع نرده ها نیست و شما می توانید با توجه به دکوراسیون منزل خود و هم چنین بر حسب سلیقه تان طرح مناسبی از نرده پلیمری را انتخاب نمایید. منظور از استفاده از نرده در نماهای درونی منزل، راه پله ها و یا فضا سازی می باشد.  

 

 

مزایای نرده پلیمری

نرده های پلیمری مزایای زیادی دارند که از جمله ی آن ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • محکم بودن و دارابودن مقاومت بالا در برابر ضربه 
  • داشتن طول عمر بالا
  • ضد حریق بودن
  • دارا بودن قابلیت شستشو 
  • دارا بودن مقاومت بالا در برابر رطوبت ، آفتاب، سرما و … 

نصب نرده پلیمری

نصب نرده پلیمری در روش تو کار و روش رو کار متفاوت می باشند. میلگردهای بریده شده در ابعاد ده سانتی متری، چسب سنگ و … از جمله ابزار های مورد نیاز در نصب نرده پلیمری روکار می باشند. در این روش نرده ها توسط  چسب سنگ در مکانی که مد نظر شما می باشد نصب می گردند. با توجه به این که در نصب این نوع از نرده ها از چسب سنگ برای چسباندن این نرده ها استفاده می شود، شما قادر به مشاهده ی تمام نمای سنگ خواهید بود و به همین دلیل نمای بهتری خواهید داشت . البته همین چسبانده شدن نرده ها نیز موجب کاهش استحکام آن ها می گردد. البته می توان به سرعت بالای نصب این نوع از نرده ها نیز اشاره نمود.  نصب نرده پلیمری به روش توکاردارای  استحکام بیشتری به نسبت روش روکار می باشد. اما لازم است بدانید که در این روش قادر به مشاهده ی قسمتی از سنگ ها نخواهید بود و هم چنین سرعت نصب آن نیز پایینتر می باشد. 

 

نکات خرید نرده ی پلیمری 

در خرید نرده پلیمری لازم است به نکاتی توجه فرمایید تا بتوانید بهترین خرید را در این زمینه داشته باشید.  اولین نکته توجه به کاربرد نرده می باشد.  منظور از کاربرد این است که پیش از خرید، که تعیین نمایید که قصد دارید در کدام قسمت از منزل خود از این نوع نرده ها استفاده نمایید. برای مثال از این نوع نرده می توان در فضای درونی و هم چنین فضای بیرونی خانه بهره گرفت.  نرده های  پلیمری دارای قطر بالایی می باشند که علاوه بر داشتن نمای بهتر، موجب استحکام بیش تر این نرده ها نیز می شود استفاده از .نرده هایی که د ارای استحکام بالا هستند برای نماهای بیرونی بهتر می باشد. علاوه بر کاربرد ضروری است تا به مواردی مانند قیمت، کیفیت ، استحکام ، فضای مورد نیاز ، فاصله ی نصب پليمر و … نیز توجه کرد. البته لازم به ذکر است نرده پليمر از جمله ارزان‌ ترین نماهای سنگی به شمار می رود. . به همین دلیل نباید حساسیت زیادی روی قیمت نشان دهید. اما از جمله مهم ترین نکاتی که لازم است در خرید نرده پلیمر به آن توجه ویژه داشته باشید استحکام و کیفیت آن می باشد. دقت داشته باشید که نرده ها خود به عنوان وسیله ی امنیتی کاربرد دارند پس توجه به کیفیت آن ها از اهمیت دو چندانی بر خوردار خواهد بود. در این صورت لازم است تا هنگام خرید از سالم بودن و عدم ترک خورده بودن نرده اطمینان حاصل نمایید.  بهتر است پیش از خرید با یک فرد ماهر که تبحر زیادی در این نوع نرده ها دارد مشورت بگیرید. 

جمع بندی 

نرده ها یکی از اجزا مورد استفاده در ساختمان ها می باشند که دارای انواع مختلفی هستند. از جمله انواع نرده ها می توان به نرده پلیمری اشاره نمود. نرده های پلیمری از سنگ مصنوعی ساخته می شوند. جالب است بدانید که مقاومت این سنگ ها ۳ برابر بتن می باشد. از این نوع نرده می توان در فضای درونی و هم چنین فضای بیرونی خانه بهره گرفت. در خرید نرده پلیمری لازم است به نکاتی توجه فرمایید تا بتوانید بهترین خرید را در این زمینه داشته باشید.  اولین نکته توجه به کاربرد نرده می باشد.  منظور از کاربرد این است که پیش از خرید، که تعیین نمایید که قصد دارید در کدام قسمت از منزل خود از این نوع نرده ها استفاده نمایید. برای مثال از این نوع نرده می توان در فضای درونی و هم چنین فضای بیرونی خانه بهره گرفت.  نرده های پلیمری دارای قطر بالایی می باشند که علاوه بر داشتن نمای بهتر، موجب استحکام بیش تر این نرده ها نیز می شود استفاده از .نرده هایی که د ارای استحکام بالا هستند برای نماهای بیرونی بهتر می باشد. علاوه بر کاربرد ضروری است تا به مواردی مانند قیمت، کیفیت ، استحکام ، فضای مورد نیاز ، فاصله ی نصب پليمر و … نیز توجه کرد.