قیمت انواع واش بتن

در این مقاله قصد بررسی قیمت انواع واش بتن را داریم. در صورتی که شما نیز قصد خرید واش بتن ها را دارید و در رابطه با عوامل موثر در قیمت انواع واش بتن کنجکاو می باشید، پیشنهاد می شود تا به مطالعه ی مطلب زیر بپردازید.

واش بتن چیست؟

واش بتن ها نوعی کف پوش به شمار می روند که از سنگ های رنگی، بتن ها و مواد دیگر تشکیل می گردند. استفاده از سنگ های رنگی در این نوع از کف پوش ها به آن جلوه ی ویژه ای می بخشد. این نوع کف پوش دارای انواع مختلف می باشد که بر اساس سایز، رنگ، کیفیت و در نهایت قیمت باهم تفاوت دارند. قیمت انواع واش بتن به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه ی مطلب به برخی از آن ها خواهیم پرداخت. البته پیش از آن لازم است تا با انواع واش بتن ها آشنا شویم. در رابطه با انواع واش بتن ها می توان بیان نمود که آن ها از لحاظ متریال، ظاهرو هم چنین اندازه ی سنگ دانه به دسته های مختلفی طبقه بندی می شوند. از لحاظ متریال می توان واش بتن ها را به دو دسته ی بدون افزودنی و رزین دار و ازنظرنحوه تولیدهم بدودسته ویبره و پرسی تقسیم بندی نمود. از جنبه ی ظاهری نیز می توان واش بتن ها را در دسته های صاف و صیقلی، ساب خورده نواری و سنگ برجسته قرار داد. علاوه بر این ها از نظر اندازه ی سنگدانه های به کار رفته در واش بتن ها نیز به دو دسته ی واش بتن با سنگدانه ریز و درشت تقسیم بندی می شوند.

 

 

تراکم سنگدانه ها در واش بتن 

از جمله مواردی که در قیمت انواع واش بتن تاثیر گذار می باشد، میزان تراکم سنگدانه هاست. در واقع هرچه تراکم سنگدانه ها بیش تر باشد، میزان استحکام واش بتن نیز بیش تر می شود و به تبع این امر در میزان قیمت آن موثر خواهد بود و موجب افزایش آن می گردد. به طور معمول در واش بتن های رزینی از ابعاد سنگ های کوچک تری استفاده می شود و همین امر سبب افزایش تراکم آن ها در واش بتن و به تبع افزایش مقاومت آن ها می گردد. در صورتی که قصد دارید از میزان تراکم بالای واش بتن اطمینان حاصل نمایید، لازم است دقت کنید که سنگدانه ها در همه ی قسمت های واش بتن های ویبره به صورت یکسان و متراکم دیده شود.

سایز موزاییک واش بتن

از جمله عوامل دیگری که در قیمت انواع واش بتن تاثیر گذار می باشد، سایز موزائیک های آن است. سایز موزائیک های واش بتن بستگی به قالب های مورد استفاده ی تولید کننده دارد. اما به طور معمول سایز های ۴۰*۴۰ ، ۵۰*۵۰ ، ۶۰* ۳۰ ، ۶۰*۴۰ و ۷۰*۳۰ از موزائیک های واش بتن بیش تر مورد استفاده قرار می گیرند. بدیهی است که هر چه سایز موزاییک های مورد استفاده بزرگ تر باشد، قیمت آن ها نیز بالا تر می باشد.

 

 

کیفیت واش بتن

از جمله مهم ترین عامل موثر در قیمت انواع واش بتن کیفیت واش بتن و هم چنین میزان مرغوبیت آن بستگی دارد. کیفیت واش بتن را کیفیت متریال مورد استفاده در آن و هم چنین کیفیت ساخت تعیین می کند. هر چه کیفیت واش بتن بالاتر باشد، مقاومت آن بیشش تر بوده و به تبع قیمت آن نیز بالا تر می رود. البته تشخیص کیفیت واش بتن همواره ساده نیست. بلکه نیاز به تخصص و دقت بالایی دارد اما شما می توانید با رعایت چند نکته ی ساده از کیفیت بالای واش بتن اطمینان حاصل نمایید. از جمله مهم ترین این نکات خریداری واش بتن از فروشگاه های معتبر می باشد. گاهی ممکن است شما در فروشگاه های نامعتبر و ناشناخته انواع واش بتن ها را با قیمت پایین تری نسبت به فروشگاه های معتبر مشاهده فرمایید. اما لازم است دقت داشته باشید که این نوع از واش بتن ها به احتمال زیاد دارای کیفیت بالایی نیستند و به همین سبب در صورت خریداری آن ها، پس از مدتی استفاده مجبور به تعویض آن ها و صرف هزینه های چند برابری خرید آن می کنید. علاوه بر این می توانید با تعدادی راه کار ساده کیفیت و مرغوبیت انواع واش بتن ها را تست نمایید. از جمله ی این راه کارها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • می توانید جهت اطمینان از کیفیت واش بتن تراکم سنگدانه های آن را بررسی کنید. تراکم بالای سنگدانه ها نشانه ی استحکام بالای واش بتن است. 
  • نوع ساب خوردگی در سنگدانه ها از جمله نشانه های دیگری که می توانید جهت اطمینان از کیفیت واش بتن به آن توجه فرمایید. ساب خوردگی بهتر نشانه ی کیفیت بالا تر است. 
  • در صورتی که هنگام شکستن واش بتن سنگ دانه ها همراه با آن شکسته شوند می توان از کیفیت بالای ملات ولاش بتن اطمینان حاصل نمود.   
  • موجود بودن سنگدانه ها، در همه ی قسمت های واش بتن حاکی از کیفیت بالای آن می باشد.
  • از جمله نشانه های دیگر کیفیت بالای واش بتن عدم وجود حباب در آن ها می باشد.

جمع بندی 

از لحاظ متریال می توان واش بتن ها را به دو دسته ی بدون افزودنی و رزین دار و ازنظر نحوه تولید به دودسته ویبره و پرسی تقسیم بندی کرد. از جنبه ی ظاهری نیز می توان واش بتن ها را در دسته های صاف و صیقلی، ساب خورده نواری و سنگ برجسته قرار داد. علاوه بر این ها از نظر اندازه ی سنگدانه های به کار رفته در واش بتن ها نیز به دو دسته ی واش بتن با سنگدانه ریز و درشت تقسیم بندی می شوند.  از جمله مواردی که در قیمت انواع واش بتن تاثیر گذار می باشد، میزان تراکم سنگدانه هاست. در واقع هرچه تراکم سنگدانه ها بیش تر باشد، میزان استحکام واش بتن نیز بیش تر می شود و به تبع این امر در میزان قیمت آن موثر خواهد بود و موجب افزایش آن می گردد. از جمله عوامل دیگری که در قیمت انواع واش بتن تاثیر گذار می باشد، سایز موزائیک های آن است. هر چه سایز موزاییک های مورد استفاده بزرگ تر باشد، قیمت آن ها نیز بالا تر می باشد. از جمله مهم ترین عامل موثر در قیمت انواع واش بتن کیفیت واش بتن و هم چنین میزان مرغوبیت آن بستگی دارد. کیفیت واش بتن را کیفیت متریال مورد استفاده در آن و هم چنین کیفیت ساخت تعیین می کند. هر چه کیفیت واش بتن بالاتر باشد، مقاومت آن بیشش تر بوده و به تبع قیمت آن نیز بالا تر می رود.