روش نصب جدول باغچه

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۲۶
  • نظرات : بدون دیدگاه

روش نصب جدول باغچه چگونه است؟

در چندین مقاله گذشته به ویژگی ها و کاربردهای جدول باغچه پرداختیم. گفتیم که امروزه دورچینی باغچه و محوطه سازی بسیار مورد توجه طراحان قرار گرفته، و استفاده از جدول باغچه ها با قالب های متفاوت جلوه و زیبایی خاصی به محوطه می دهند.

در این محتوا می خواهیم به روش نصب جدول باغچه بپردازیم.

 

مواد تشکیل دهنده جدول باغچه عبارتند از :

 شن ، ماسه دوبار شور ، سیمان تیپ دو ، پگمنت رنگی ، رزین سنگ مصنوعی، به همین علت جدول های باغچه نسل جدید دارای ده سال ضمانت بدون قید و شرط هستند.

 

جدول باغچه

 

نصب جدول باغچه برای باغ ها و ویلاها :

استفاده از رزین سنگ مصنوعی در ساخت جدول باغچه ها، استحکام مناسب و قابل قبولی را بعد از نصب خواهد داشت. علاوه بر آن ارتفاع جدول هنگام نصب بسیار مهم است، ارتفاع جدول باید متناسب با سطح پیاده رو و خیابان باشد. همچنین ناگفته نماند که زیر سازی فضا از اصول اصلی قبل از نصب جدول باغچه محسوب می شود. به این صورت که :

 

  • در ابتدا به اندازه بلوک دیواری سطح زمین کنده می شود.
  • در زمین بلوک دیواری محل پایه های جدول قرار داده می شود.
  • قرارگیری بلوک ها به گونه ای است که باید قسمت باز بلوک به سمت بالا باشد.
  • اطراف بلوک را بتن ریزی می کنند.
  • پس از گرفتن و سفت شدن بتن، هنگام قرارگیری پایه های جدول در قسمت باز بلوک می رسد.
  • بعد از آن پایه های جدول ها در بلوک قرار گرفته و به حالت کاملا تراز شده در اطراف پایه ها بتن ریزی انجام می شود.

 

جدول باغچه

 

روش رنگ آمیزی جدول باغچه :

جدول های باغچه بتنی قابلیت رنگ آمیزی دارند. به طور معمول رنگ اولیه جدول ها طوسی سیمانی و قرمز اخرایی است. اما اگر این رنگ مورد پسند نبود، می توان هر رنگ دلخواهی را با توجه به دکوراسیون فضا روی کار اجرا کرد. رنگ هایی مانند روغنی، اکریلیک و استفاده از رنگ استر شاپان. 

پس از اسپری رنگ روی جدول، رنگ را می توان به صورت ابر و بادی و پتینه اجرا کرد، به این صورت که بلافاصله بعد از اسپری رنگ روی کار، با یک تکه ابر یا پارچه قسمتهایی از رنگ را از روی جدول پاک کنیم.

 یکی از موارد بسیار مهم کیفیت رنگ می باشد، زیرا دوام رنگ بی کیفیت زیر نور مستقیم خورشید بسیار کوتاه است. برای دوام بیشتر رنگ می توان از کیلر یا رزین سنگ مصنوعی بعد از رنگ کاری استفاده کرد.

 

 

برای دیدن محصولات موزاییک، جدول باغچه و کف پوش بتنی به سایت ماهان موزاییک مراجعه کرده و با کارشناسان ما در ارتباط باشید.