ترکیب موزاییک پلیمری و چمن مصنوعی

ترکیب موزاییک پلیمری و چمن مصنوعی در محوطه سازی

 

 جهت زیبا سازی و تزئین موزاییک پلیمری در محوطه سازی باغ و ویلا می شود از چمن مصنوعی استفاده کرد. امروزه ما به صورت پیوسته شاهده افزایش تقاضا جهت بکارگیری از چمن مصنوعی و ترکیب آن با موزاییک پلیمری برای محوطه سازی هستیم. در حقیقت چمن مصنوعی فرشی است که با استفاده از نخ های پلی اتیلن ساخته و تولید می شود. از این رو تعداد تولید کنندگان چمن مصنوعی در کشور به طور مرتب و پیوسته در حال افزایش است. 

استفاده و بکارگیری از چمن مصنوعی در بین موزاییک پلیمری باعث می شود تا فضای شما به فضایی دلنشین تبدیل شود.

اغلب تولید کنندگان چمن مصنوعی سعی بر این دارند تا هنگام تولید، کیفیت و قیمت آن را در نظر گرفته تا به راحتی رضایت مشتریان خود را کسب کنند.

در ادامه به نحوه اجرای چمن مصنوعی بین موزاییک پلیمری خواهیم پرداخت.

 

موزاییک پلیمری و چمن مصنوعی

چند نکته مهم و کاربردی جهت اجرای چمن مصنوعی در ترکیب با موزاییک پلیمری :

اولین و مهم ترین نکته ای که زمان اجرای چمن مصنوعی بین موزاییک پلیمری باید مد نظر گرفت، این است که باید کف شیارها کاملا صاف و یک دست باشد، باید بین موزاییک ها با عرض ۴ تا ۶ سانتی متر فاصله هایی ایجاد شود که با استفاده از سیمان سطح شیارها هم سطح شوند. اما در صورتی که کف شیارها صاف نباشد، نیاز است که چسب بیشتری به کار برده شود. برای فیکس کردن چمن مصنوعی بین موزاییک پلیمری، شما می توانید از میخ استفاده کنید.

 

عمقی که باید برای شیارها در نظر گرفت حدود ۱ سانتی متر است. اگر این عمق از عمق استاندارد کمتر باشد، لایه زیرین چمن آسیب می بیند، و اگر عمق بیشتر از یک سانتی متر باشد، چمن مصنوعی در شیارها فرو رفته و در این صورت برگ های چمن کمتر در معرض دید خواهند بود.

 

موزاییک پلیمری و چمن مصنوعی

 

نکته مهم دیگری که باید مد نظر گرفت این است که اگر می خواهید خود چمن مصنوعی را برش بزنید، باید سعی کنید، چند میلی متر بیشتر از عرض شیار آن را برش بزنید، به دلیل اینکه فقط در همین صورت است که چمن مصنوعی بین موزاییک پلیمری و در شیارهای جای محکمی خواهد یافت و از بین شیارها هرگز خارج نخواهد شد.

 

طول عمر چمن مصنوعی در ترکیب با موزاییک پلیمری :

با توجه به نوع استفاده از چمن مصنوعی و موزاییک پلیمری و همچنین نحوه نگهداری آن، طول مفید آن می تواند به ۱۲ تا ۱۵ سال برسد. به کارگیری چمن مصنوعی بین موزاییک پلیمری در محوطه سازی باغ و ویلا و قرار گرفتن چمن ها در معرض باد، برف و باران، ممکن است باعث کاهش طول عمر چمن ها شود. جهت افزایش طول عمر چمن ها می توان به تمیز نگه داشتن آنها، از بین بردن آشغال های روی چمن و همچنین شستشوی آن ها در فصل های خشک اشاره کرد.

 

 

برای دیدن محصولات موزاییک، موزاییک پلیمری و کفپوش بتنی به سایت ماهان موزاییک مراجعه کرده و با کارشناسان ما در ارتباط باشید.